Hotel Real Alaska
| Gratis Wi-Fi Gratis Wi-Fi i rummet | Rökning förbjuden Rökfria rum | Luftkonditionering |
| Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Det bekväma Hotel Real Alaska Liberia, som ligger ungefär 25 minuter till fots från La Ermita La Agonia-kyrkan, har Wi-Fi i rummen och en parkering. Detta hotell ligger i Liberia och nära Edgardo Baltodano stadion, som ligger cirka 1 km bort.
Liberias centrum kan nås inom 15 minuters promenad. Du hittar populära turistattraktioner som ArtWood Museum ungefär 10 minuters bilfärd bort. I området finns ett antal shoppingställen, till exempel Centro Plaza Liberia inom 2 km från Real Alaska i Liberia.
Rummen har luftkonditionering, samt moderna bekvämligheter som TV med flera kanaler. De privata badrummen är utrustade med badlakan och handdukar.
Restaurangen Soda Los Comales ligger på gångavstånd från detta bekväma hotell och serverar latinamerikanska rätter.
- Flygplatser
- Daniel Oduber Quiros internationell flygplats15 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Inga husdjur
- Säkerhet
Mat och drycker
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Trädgård
Service
- Hushållning
På rummet
- Gratis Wi-Fi i rummet
- Luftkonditionering
- Uteplats
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från Hotel Real Alaska?
Det tar 15 minuter till fots att komma från Hotel Real Alaska till centrum. - 🚗
Kan jag parkera min bil i närheten av Hotel Real Alaska?
Hotel Real Alaska erbjuder gästerna parkering. - 💵
Vad är priset för ett rum på Hotel Real Alaska?
Det genomsnittliga priset för ett rum i Hotel Real Alaska är 59$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på Hotel Real Alaska?
Gästerna på Hotel Real Alaska kan betala med Mastercard, Visa och American Express samt andra betalningsmetoder. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på hotellet?
Hotellet erbjuder Tvåbäddsrum, Dubbelrum och Rum med King size-säng att välja mellan.